Představení společnosti

Delap CZ s.r.o. je předním českým výrobcem flexibilních kamenných obkladů, produktů s tradicí již od roku 1992. Náš sortiment zahrnuje výrobky z vysoce kvalitních křemičitých písků a drcených mramorů, které věrně napodobují přírodní materiály, jako je například štípaná břidlice, lámaný mramor a mnoho dalších, nebo dokonalou imitaci obkladových cihel v podobě cihlových pásků. Jako jediní používáme ochranný papír na spárování.

Obklady jsou v současné době vyráběny v podobě ozdobné, bourané a staré cihly, štípaného a lámaného kamenu, pásků, haklíku. Jako surovina se používaná drcený mramor a přírodní barvený křemičitý písek RJS. Kombinací různých barev jsou tyto výrobky vyráběny a dodávány zákazníkům dle vzorníku celkem v 27 odstínech a 11 tvarech. Jako jediný výrobci jsme schopni namíchat dekor obkladu na přání zákazníka. Obklady Delap jsou vyráběny v tlouštce 3–4 mm a po nanesení na plochu vytvrdnou a tvoří velice pevnou ozdobnou strukturu. Flexibilní kamenné obklady jsou pro své vlastnosti – vysoká paropropustnost a ohebnost – žádané pro aplikaci na kulatých a hranatých plochách. Pro další kladné vlastnosti, jako je pružnost a nízká hmotnost, jsou tyto výrobky velice vhodné pro použití na polystyrenem zateplené plochy.

Jejich snadná montáž (na určenou plochu nanese i trochu zkušený laik zaručují široké použití na celou škálu podkladových materiálů jako např. ztracené bednění, cihlové zdivo, Ytong, OSB desky, dřevostavby, ale i nesavé podklady jako je plast a kov.

Flexibilní kamenný obklad nachází své uplatnění v exteriérech i interiérech, zejména pak na fasády, obklady zdí, soklů, plotů, komínů nebo krbů, kde zajišťuji dokonalý vzhled obložené plochy po dobu několika generací. V interiérech se kamenný obklad Delap používá k dekorací obývacích pokojů, v ložnicích a kuchyních. Díky propracované technologii výroby, mnohastupňové kontrole kvality a vysokým nárokům na použité materiály se pohybuje životnost obkladů Delap v řádech několika desítek let, a to včetně vzhledové trvanlivosti. V sortimentu Delap s.r.o. najdete kromě obkladů také lepidla Delap a volně vážené křemičité písky.